Elektronika i Internet

Czy można dostać pojedyncze klawisze do laptopa?

Uszkodzenie klawiatury laptopa może zdarzyć się zawsze. Niezależnie czy jest to maszyna przeznaczona do gier, czy też typowo do pracy. Jeżeli klawisze będą intensywnie użytkowane, po jakimś czasie z pewnością któryś odmówi posłuszeństwa. Najczęściej dochodzi do sytuacji, gdy przycisk zwyczajnie odpada. Spowodowane jest to złamaniem się zatrzasku, który mocuje klawisze do laptopa do gniazd w dolej płycie klawiatury. Czy w takiej sytuacji jesteśmy skazani na wizytę w serwisie i drogą usługę wymiany całej klawiatury?

Kupujemy nowe klawisze do laptopa

Okazuje się, że wcale nie musimy zbierać pieniędzy na drogą naprawę. Wystarczy że zakupimy zamienne przyciski i po prostu zainstalujemy je sami. Można je zakupić na sztuki na stronie klawiszedolaptopa.pl. Dzięki temu płacimy tylko za taką ich ilość, jaka jest nam rzeczywiście potrzebna. Można zamówić nawet tylko jeden klawisz. Aby zaleźć właściwe klawisze do klawiatury (https://www.laptopkey.eu), musimy najpierw podać dokładne dane naszego komputera przenośnego. Sprawdźmy więc jego markę, model, typ, dokładne oznaczenie. Czasami urządzenia posiadają różne rodzaje klawiatur, na przykład z podświetleniem. Tą informację również musimy podać w wyszukiwarce na stronie, ponieważ budowa klawiszy może się nieco różnić w takim przypadku.

Czy sami wymienimy przyciski do klawiatury?

Wiemy już, że odpadnięcie lub ułamanie klawisza nie oznacza konieczności wymiany całej klawiatury. Czy jednak jest możliwe, by instalację nowego przycisku przeprowadzić w domowym zaciszu? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Najprościej mamy wtedy, gdy klawisz całkowicie odpadł, a w jego gnieździe nie znajdują się żadne pozostałości. Wtedy wystarczy tylko przyłożyć nowy przycisk w odpowiednie miejsce, po czym mocno docisnąć. Zabezpieczenie zablokuje się samoczynnie, a klawisz już nie odpadnie. Nieco trudniej będą mieć ci, których przyciski do klawiatury uległy częściowemu uszkodzeniu. Musimy bowiem najpierw wydostać pozostałości z gniazda, do czego najlepiej zastosować dwa płaskie przedmioty, np. śrubokręty lub pilniki do paznokci.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *