Moda i uroda

Co zrobić, żeby ubrania się nie elektryzowały?

Ubrania, które trzymamy w szafie, mogą się często elektryzować. Nie jest to nic przyjemnego, gdy trzeba założyć takie ubranie i dodatkowo nie wygląda to także estetycznie. Warto więc wiedzieć co zrobić, żeby ubrania się nie elektryzowały nawet w szafie. Dzięki temu nasze ubrania będą zawsze w idealnym stanie, niezależnie od materiału, z jakiego zostały wykonane.

Co zrobić, żeby ubrania się nie elektryzowały?

Najprostszym sposobem na pozbycie się elektryzowanych ubrań jest kupienie sprayu antystatycznego. Jest to spray, który działa zazwyczaj od najbliższego prania. Jednak, gdy nie mamy w domu takiego sprayu, to trzeba wykorzystać domowe sposoby. Między innymi prostym sposobem, który można wykonać w domu, jest użycie lakieru do włosów lub mgiełki do ciała czy odżywki do włosów. Najważniejsze jest jednak to, żeby taki produkt był w sprayu. Gdy zabraknie nam w kosmetyczce lakierów lub odżywki do włosów, to można użyć zwykłej wody. Gdy chcemy użyć wody do naelektryzowanych ubrań, to można przelać ją do spryskiwacza i spryskać ubrania. Dzięki wodzie ubrania przestaną być naelektryzowane po kilku minutach. Warto użyć również bawełnianej szmatki, którą wystarczy tylko przetrzeć naelektryzowane ubrania. Należy jednak uważać, by nie używać ciemnej szmatki do jasnych ubrań i na odwrót. Najszybszym sposobem jest także to, by wystawić ubrania za okno, gdy pada deszcz lub śnieg. Ubrania naelektryzowane tracą swoją energię po zetknięciu się z wilgocią.

Które ubrania najczęściej się elektryzują?

Wszystko zależy od materiału. Im materiał jest mniej miękki i przyjemny w dotyku, tym szybciej mogą się one naelektryzować. Najczęściej też do takich ubrań przyklejają się różne paproszki takie jak sierść zwierzaków, czy kurz. Ma to także znaczenie w przypadku, kiedy dane ubrania mogą się bardziej elektryzować. Co ważne elektryzowanie ubrań nie ma większego znaczenia, w zależności od tego, czy ubranie jest nowe, czy już wcześniej było chodzone w takim ubraniu. Nie ma również znaczenia to, w jakim kolorze jest ubranie.

Czy można uniknąć elektryzowania się ubrań?

Dobrze jest unikać elektryzowania się ubrań. Zaleca się, by ubrania nie stykały się w miarę możliwości ze sobą w szafie. Jeśli mamy taką możliwość, to dobrze jest poukładać ubrania na wieszakach. Natomiast rajstopy i legginsy dobrze jest trzymać tak, by nie stykały się ze sobą w szufladzie lub w półce.

Naelektryzowane ubrania nie są przyjemną rzeczą, która może spotkać każdego. Dlatego też warto, jest zrobić wszystko, by nie dopuścić do takiej sytuacji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze ubrania będą zawsze elegancko wyglądać.  Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku gdy musimy pracować w eleganckich ubraniach, a takie naelektryzowane ubrania nie wyglądają zbyt korzystne. Warto jest przy projektowaniu garderoby, zrobić od razu dużo miejsca, dzięki czemu można poukładać wszystkie elementy ubrań tak, by żadna część się ze sobą nie stykały.

1 thought on “Co zrobić, żeby ubrania się nie elektryzowały?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *