Medycyna i zdrowie

Fala uderzeniowa – czy warto z niej skorzystać?

Kontuzje, bolesne dolegliwości, choroby – wiele osób mogłoby coś powiedzieć na ten temat, a i tak nie zostanie on do końca wyczerpany. Wszystko bowiem zależne jest od tego, z jaką dolegliwością pacjent ma do czynienia. Niekiedy potrzebne są środki, jakie dostępne są w aptece, aby dojść do pełni sprawności. Innym razem potrzebna jest rehabilitacja lub fizjoterapia, która pomaga zmierzyć się z bólem. Dobór metody leczenia zależny jest od lekarza.

Ogólnie o fali uderzeniowej

Niekiedy do leczenia niektórych schorzeń użytkowana jest fala uderzeniowa. Jedna z najnowocześniejszych form terapii, która zaliczana jest do metod nieinwazyjnych. Na dodatek jest ona bezbolesna, więc nie trzeba źle nastawiać się do tej metody fizykoterapii. Patrząc na urządzenie, które służy do wykonywania fali uderzeniowej, można być zaskoczonym, że to właśnie takie coś ma pomóc. Ale tak faktycznie jest. Oto bowiem przyrząd medyczny, który wykorzystuje energię z fali akustycznej, a dokładnie skokowy wzrost ciśnienia, brak okresowości, wysoką amplitudę. Brzmi skomplikowane? Może to fakt, ale jedno jest pewne – dzięki temu można zapewnić sobie wysoką skuteczność. Chociaż dużo zależy od tego, z jakim dokładnie przypadkiem medycznym ma się do czynienia.

Przeciwbólowe działanie

Co dokładnie daje taka terapia falą uderzeniową? Otóż jest do zabieg, który cechuje się działaniem przeciwbólowym, intensyfikacją syntezy kolagenu, przyspieszeniem procesów regeneracji tkanek, jak również tworzeniem nowych naczyń krwionośnych (proces angiogenezy). Czy sam zabieg boli? To zależy. Nie, nie trzeba nastawiać się na ogromny ból, który mógłby zostać związany z inwazyjnym zabiegiem. Chodzi bowiem o to, że podczas wykonywania zabiegu – jak sama nazwa wskazuje – można poczuć falę uderzeniową. Jej intensywność zależna jest od parametrów, jakie zostaną zastosowane na urządzeniu. Przed wykonaniem zabiegu, na bolesne miejsce nakłada się specjalny żel.

Zapisy na zabieg

Fala uderzeniowa to zabieg refundowany na NFZ. Jeżeli ktoś jednak nie ma zamiaru zbyt długo oczekiwać w kolejce, to może samodzielnie skorzystać z oferty różnych ośrodków. Oferta jednego z nich znajduje się na uderzeniowafala.pl. Pozwoli to na zdecydowanie szybsze skorzystanie z zabiegu, który ma przynieść ulgę. Wielu pacjentów przyznaje, że już po kilku seriach zabiegowych, ich samopoczucie było zdecydowanie lepsze. Może więc warto pomyśleć o takim zabiegu dla siebie, jeżeli ktoś zmaga się z ogromnym bólem? Dzięki temu będzie można się w końcu pozbyć bólu.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *