Prawo

W jakich sytuacjach może pomóc prawnik od rozwodów?

Rozwód to długotrwała procedura, która dla wielu małżonków staje się przykrą koniecznością. Choć strony nie są zobowiązane korzystać z pomocy prawnika, to jednak większość małżonków decyduje się nawiązać współpracę z profesjonalnym adwokatem. Kiedy szczególnie warto to zrobić?

Rozwód z orzeczeniem o winie

Sąd może orzec rozwód z winy obu stron (potocznie rzecz ujmując, jest to rozwód bez orzekania o winie) bądź z winy tylko jednej ze strony. Pierwsze orzeczenie uzyskać jest stosunkowo łatwo, zwłaszcza jeśli strony są zgodne co do warunków ugody. Tymczasem rozwód z orzeczeniem o winie wiąże się z długotrwałą procedurą, podczas której należy przedstawić materiał dowodowy oraz przesłuchać świadków. Wtedy też z pomocą przychodzi adwokat od rozwodów, który pomaga zebrać dowody, a także przedstawia je w sądzie. Jego wiedza i doświadczenie mogą okazać się nieocenione, szczególnie w przypadku osób, które chciałyby w jak najkrótszym czasie uzyskać orzeczenie rozwodu.

Oszczędność czasu

Wiele par przyznaje, że wciąż pozostaje w związku małżeńskim tylko dlatego, że nie ma czasu na przeprowadzenie rozwodu. Już samo napisanie pozwu niedoświadczonej osobie zając może kilka godzin, podczas gdy adwokat rozwody sporządzi go nawet w kilka chwil. Może on zająć się wszelkimi formalnościami na mocy udzielonego pełnomocnictwa. Oczywiście, małżonek będzie musiał stawić się w sądzie i złożyć wyjaśnienia, nawet jeśli korzysta z pomocy najlepszego prawnika. Niemniej jednak już samo dopełnienie przez niego niezbędnych formalności generuje znaczną oszczędność czasu. Adwokat rozwody pomaga również sporządzić kompletny pozew, dzięki czemu sąd nie będzie wzywał do uzupełnienia braków. Skorzystanie z jego pomocy okazuje się być niezbędne w przypadku osób, które chciałyby rozwieść się jak najszybciej, bowiem każdy błąd formalny wydłuża całą procedurę.

Adwokat dla pozwanego

Prawnik rozwody świadczy pomoc nie tylko na rzecz osób, które planują wnieść do sądu pozew o rozwód, ale także na rzecz tych, przeciwko którym stosowny dokument został już złożony. Każdy, kto nie zgadza się z żądaniami małżonka bądź uważa, że rozwód w ogóle nie powinien mieć miejsca, może skorzystać z profesjonalnej porady adwokata. Czasami małżonek nie wie, jak ma się zachować, gdy druga strona złoży pozew o rozwód. Adwokat jest osobą, która nie działa pod wpływem emocji, starając się wybrać najkorzystniejsze dla klienta rozwiązanie, oczywiście w ustaleniu z samym zainteresowanym. Prawnik oferuje wsparcie merytoryczne na każdym etapie rozwodu.

Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie: prawnik rozwody Warszawa.

 

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *