Budownictwo i architektura

Rekuperacja Rzeszów – kluczowe informacje

Rekuperacja to ekologiczny system wentylacji coraz częściej wykorzystywane przez gospodarstwa domowe. To pełne korzyści, sprzyjające ochronie środowiska rozwiązanie jest również dostępne dla osób mieszkających w Rzeszowie.

Rekuperacja Rzeszów — dostępność

Usługi z zakresu montażu oraz wykonania projektu rekuperatora jest ogólnodostępna w Rzeszowie. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie mogą brać pod uwagę sprawdzalność danej firmy, opinie znajomych oraz internatów, różnice w cenach oraz doświadczenie. Użytkownicy, aby umówić się na konsultacje w tej sprawie, mogą wypełnić krótki formularz online lub odwiedzić dany salon w mieście.

Rekuperacja Rzeszów — koszty inwestycji

Doradcy powinni przekształcić projekt danej osoby, w taki sposób, aby koszt ten był możliwie najniższy przy zachowaniu pełni funkcjonalności i jakości instalacji. Osoby z mniejszymi dochodami mogą złożyć podanie o przyznanie ulgi w ramach programu czyste powietrze. Jej maksymalna kwota wynosi 10 000 złotych. Dla porównania koszt rekuperatora mieści się w przedziale 7000- 25 000 zł. W przypadku zarobków powyżej 100 000 złotych można ubiegać się o przyznanie ulgi termomodernizacyjnej. Warto również zaznaczyć, że wykonanie tego typu instalacji to miesięczna oszczędność ogrzewania na poziomie 30%. Po pewnym czasie można oczekiwać zwrotu kosztów z takiej inwestycji. Osoba posiadająca taki sprzęt powinna również wziąć pod uwagę koszty związane z koniecznością wymiany filtrów, co kilka miesięcy. Koszt takiego filtra to ok. 100 zł.

Rekuperacja Rzeszów — gdzie odbywa się montaż?

Miejsce montażu zależne jest od charakterystyki określonego budynku. Najczęściej montowany jest on w nieużytkowanych na co dzień pomieszczeniach z uwagi na głośność takiego sprzętu. Najczęściej są to takie miejsca jak garaż, piwnica czy strych. Najlepiej, aby w miarę możliwości dom był niezamieszkały podczas wykonywania montażu. Choć i w takim przypadku instalacja zwykle jest możliwa.


Rekuperacja Rzeszów — korzyści:

– świeże powietrze sprzyjające zdrowiu,

– brak konieczności wietrzenia pomieszczeń, dzięki temu komfort związany z m.in. brakiem komarów, hałasu z zewnątrz,

– mniejsze ryzyko pojawienia się pleśni,

– rozwiązanie ekologiczne,

– oszczędność pieniędzy w związku z mniejszymi kosztami ogrzewania,

– taki system wentylacji sprzyja alergikom oraz osobom z chorobami układu oddechowego,

– nowoczesne rozwiązanie cenione przez osoby wynajmujące oraz kupujących budynek,

– instalacja pozwala pozbyć się wilgoci,

– brak efektu nieprzyjemnego powiewu jak w przypadku klimatyzacji,

– chroni przed smogiem,

– możliwość dostosowania ilości powietrza do osobistych potrzeb.

Źródło informacji: rekuperacja Rzeszów.

 

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *