Moda i uroda

Depilacja laserowa- co warto wiedzieć?

Depilacja laserowa to zdecydowanie jedna z najskuteczniejszych metod w usuwaniu zbędnego owłosienia. Już przy pomocy kilku zabiegów pozbędziemy się włosów z niekomfortowych dla nas miejsc. Depilacji laserowej można poddać praktycznie każdą część ciała. Warto także dodać, że taki zabieg będzie skuteczny przez kilka lat, a nie jak wielu osobom mogłoby się wydawać na zawsze. Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej?

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej kolejności niezbędne jest wypełnienie ankiety, która dotyczy ogólnego stanu naszego zdrowia. Następnym krokiem jest przygotowanie przez kosmetologa skóry oraz sprawdzenie poziomu melaniny, co pozwoli w optymalny sposób dobrać parametry lasera. Niezbędne jest również założenie okularów ochronnych.

Sam zabieg polega na przyłożeniu głowicy do skóry, który wysyła wiązki światła w skórę. Powoduje to niszczenie mieszków włosowych. Sam zabieg trwa przeważnie od około 30 minut do nawet 1,5 godziny. Wiele jest uzależnione także od wielkości depilowanej powierzchni.

Depilacja laserowa i ból podczas zabiegu jest kwestią mocno indywidualną. Jest to aspekt uzależniony od bardzo wielu czynników. Wpływa na to między innymi nasz próg odczuwania bólu, kolor oraz rodzaj włosów, a także partia którą poddajemy zabiegowi. Ogólnie rzecz ujmując, depilacja laserowa nie należy do najbardziej bolących. Wiele osób porównuje to do wyrywania włosów pęsetą.

Jak się odpowiednio przygotować do zabiegu?

Skuteczność zabiegu nie jest jedynym jego wyznacznikiem. Musi być on przede wszystkim bezpieczny, dlatego też niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się. Już nawet miesiąc przed należy golić włosy, które planujemy usunąć, dzięki temu będą one przycinane jedynie przy skórze, a nie będą usuwane mechanicznie wraz z cebulkami.

Na kilka dni przed wizytą dobrze jest zrezygnować z peelingów, warto zamiast tego postawić na nawilżenie skóry przy pomocy balsamu. Zabronione jest również korzystanie z bronzerów czy samoopalaczy.

Przeciwwskazania

Niestety nie każda osoba może poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Istnieje lista przeciwwskazań, które wykluczają osobę. Na zabieg nie powinny decydować się osoby, które przyjmują leki czy maści światłouczulające, kobiety w ciąży, nastolatki. Zabiegu nie wykonuje się także u chorych na bielactwo, padaczkę, cukrzycę, łuszczycę czy nowotwór.

Reasumując, depilacja laserowa to efektywny zabieg pozwalający pozbyć się na długi czas włosów z określonych partii ciała. Jest to sposób przeznaczony dla osób w pełni zdrowych. Istnieje przy tym wiele przeciwwskazań, których warto przestrzegać. Warto również pamiętać o prawidłowym przygotowaniu się do zabiegu.

 

 

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *