Dzieci i rodzina

Jak wybrać wygodne ubranka dla dzieci?

Pojawienie się dziecka, to ogromna rewolucja dla młodych rodziców. Zwłaszcza jeśli to ich pierwsze dziecko. Minie trochę czasu zanim perfekcyjnie opanują instrukcję obsługi małego człowieka… Z kolejnym maluszkiem jest odrobinę łatwiej, ale trzeba też pamiętać, że każde dziecko jest inne. Ma inny charakter i preferencje. To właśnie chyba dlatego rodzicielstwo jest jedną wielką przygodą.

Kompletujemy garderobę dla maluszka!

Pierwszym wyzwaniem jest skompletowanie wyprawki dla noworodka. W przypadku najmłodszych dzieci nie warto kupować zbyt wiele ubranek w najmniejszym rozmiarze. Dzieci w tym okresie życia rosną bardzo szybko i już po kilkunastu dniach, te najmniejsze śpiochy będą za małe. Pod uwagę musimy też wziąć wzrost naszego malucha. Jeżeli oboje rodzice są wysocy, to istotne sporo prawdopodobieństwo, że dziecko również będzie wysokie. A zatem kupowanie najmnijszych ubranek już na starcie mija się z celem…

Kolejne ważne kwestie, to oczywiście komfort i jakość. Ubranka dla maluchów powinny być zrobione z bawełny. Ten materiał idealnie odprowadza nadmiar wilgoci, a także jest przyjemny w dotyku. A to jest niezwykle ważne ponieważ skóra niemowlaka jest bardzo delikatna. Często kuszą nas ubranka dla dziewczynki, w których dziecko wygląda jak mała ksiezniczka. Jednak nie jest to dobry wybór. Zwłaszcza na co dzień… Tak naprawdę potrzebujemy ubranek dziecięcych, które można  błyskawicznie zdjąć i założyć. Im mniej zbędnych elementów, tym lepiej. Dobrze zaprojektowana odzież dla dzieci powinna być przede wszystkim wygodna, nie może krępować ruchów czy ocierać skóry. A co z pięknymi sukienkami? Nie musimy z nich całkowicie rezygnować. Po prostu zostawmy je na specjalne okazje. Na przykład jeśli zorganizujemy pamiątkową sesję zdjęciową. W takich momentach możemy odrobinę zaszaleć że stylizacjami. Bardzo modne w ostatnich latach stały się ubranka dla mamy i dziecka. W tym przypadku najczęściej mamy dwa podobne zestawy ubrań. Na przykład komplet dresowy w tym samym stylu czy kolorze lub dwie sukienki, które są do siebie podobne.

Mnóstwo osób zastanawia czy kupowanie ubranek dla mamy i dziecka ma w ogóle sens… Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań. Jednak noszenie od czasu do czasu podobnych strojów podkreśla więź, jaka łączy mamę i dziecko. Możemy też zdecydować się na zestaw odzież dla całej rodziny.  Dużą popularnością cieszą się wygodne komplety dresowe uszyte w tym samym stylu, różniące się w zasadzie tylko detalami, na przykład kolorystyką.

 

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *