Moda i uroda

Bezpieczna pielęgnacja na przekór czasowi

Mniej więcej około 40 roku życia przychodzi moment na włączenie do codziennej rutyny pielęgnacyjnej kosmetyków anty-aging. Krem liftingujący czy serum przeciwzmarszczkowe są stałym miejscem na półce. Ważne więc, by były wysokiej jakości i faktycznie skuteczne, tak by dzięki nim skóra dłużej była elastyczna i gładka.

Składniki w kosmetykach anty-aging

Wśród składników kosmetyków jest kilka szczególnie efektownych, jeśli chodzi o odsuwanie skutków upływającego czasu. Działają one antyoksydacyjnie, a więc regenerują uszkodzone komórki i usuwają te zniszczone. Dogłębnie nawilżają i uszczelniają barierę naskórkową. A przede wszystkim – stymulują produkcję kolagenu, który z wiekiem jest produkowany w coraz mniejszych ilościach.

Komórki macierzyste w pielęgnacji antystarzeniowej

W kosmetologii komórki macierzyste to ekstrakty roślinne, które wyróżniają się tym, że łatwo przenikają przez naskórek. Ta ich zdolność sprawia, że szybko dostarczają kolejnym warstwom skóry ważne dla nich substancje. Przykładowo serum IMAGE AGELESS Total Anti-Aging Serum with Vectorize-Technology™ ma w składzie komórki macierzyste i kwasy: glikolowy, mlekowy oraz jabłkowy. Dzięki komórkom kwasy mają rewelacyjny nośnik i oddziałują skuteczniej, dając efekt jędrnej skóry.

Kwas hialuronowy dogłębnie nawilży

Składnik bardzo doceniany w pielęgnacji anty-aging dzięki jego zdolnościom higroskopijnym. W skórze odpowiada za wiązanie wody w komórkach, ale niestety z biegiem czasu jest go coraz mniej, trzeba więc absorbować go np. poprzez krem. Potężny zastrzyk tego dobroczynnego składnika daje IMAGE AGELESS Total Pure Hyaluronic⁶ Filler. Jest to serum, w którym kwas hialuronowy występuje w skondensowanej formie i to pod trzema postaciami, tak aby mógł łatwiej i szybciej penetrować skórę.

Elastyczna skóra dzięki retinolowi

Procesy starzenia opóźnia także retinol, czyli podstawowa forma witaminy A. Ma ona bardzo silne działanie antyoksydacyjne. Wspiera produkcję podstawowych budulców skóry, mianowicie włókien elastynowych i kolagenu. Ponadto reguluje wydzielanie melanocytów, dzięki czemu wpływa na koloryt skóry. Odpowiednio użyty – delikatnie złuszcza, przy czym nie bez powodu podkreślane jest tu, aby stosować go odpowiednio, bo w zbyt dużym stężeniu lub nieustabilizowany może podrażnić skórę. Retinol w kremie na dzień ARKANA Reti Fusion Vecti Cream SPF występuje w specjalnej, nowoczesnej technologii, wraz z witaminami A, E i C oraz z kwasem ferulowym, który wspomaga nawilżanie komórek.

Kosmetyki dla skóry dojrzałych Image Skincare oraz Arkana to kosmeceutyki i dermokosmetyki, które wznoszą pielęgnację na wyższy poziom. Dają pewność tego, że skóra będzie nie tylko dobrze zregenerowana, ale też nie zostanie podrażniona. Nie zawierają szkodliwych siarczanów, parafiny, a ich profil bezpieczeństwa jest sprawdzany na skórach szczególnie wrażliwych.

Zobacz również: arkana kosmetyki.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *