Biznes i finanse

Jakie konto bankowe osobiste i firmowe wybrać?

W życiu każdego nastolatka i dorosłego przychodzi taki moment, że jest najwyższy  czas na założenie konta. Sprawdź ranking kont osobistych oraz firmowych.

Konto osobiste już dla nastolatka

Obecnie banki, idąc za potrzebą, pozwalają na otwieranie kont bankowych już nawet dzieciom i nastolatkom. Oczywistym jest fakt, że opiekę i wgląd mają do niego także rodzice. Taki zabieg uczy jednak już od początku zarządzania swoimi funduszami. Możemy dowiedzieć się, w jaki sposób wypłacić pieniądze, zrobić przelew. Niekiedy takie konta osobiste są już delikatnie oprocentowane w stosunku do zgromadzonych na nich pieniędzy. Warto zwrócić uwagę, przede wszystkim, na to, czy prowadzenie konta jest darmowe i jakie warunki należy spełnić, by nie ponosić niepotrzebnych kosztów. Niewątpliwie należy dopytać, czy wypłata w bankomatach jest bezpłatna i w jakich dokładnie. Zadajmy także pytania czy przelewy są w cenie prowadzenia konta i jaki jest sposób ich autoryzacji. Zerknijmy także na ranking kont osobistych, który jest na bieżąco aktualizowany.

Jakie konto firmowe wybrać?

Zazwyczaj jest tak, że osoba, zakładająca własną działalność gospodarczą, czy spółkę, mając pozytywne doświadczenia z danym bankiem, także tam decyduje się założyć konto firmowe. Jest to interesujące posunięcie, jednak nie zawsze konto firmowe w danej placówce jest tak samo korzystne jak konto osobiste. Warto zajrzeć, jakie konto firmowe wybrać. Co prawda, zawsze można zmienić bank, ale wówczas musimy pamiętać o zmianie rachunku wszędzie tam, gdzie podawaliśmy dane do przelewu. Osoby, którym zależy na czasie, powinny także zorientować się, pod jakim szyldem można założyć konto bez wychodzenia z domu. Obecnie coraz więcej placówek oferuje aplikacje mobilne, dzięki czemu w zaciszu własnego gabinetu możemy wykonywać transakcje i obserwować napływ środków. Banki coraz chętniej odchodzą od comiesięcznych wyciągów na rzecz bankowości internetowej.

Konto osobiste i firmowe

Zarówno konto osobiste, jak i firmowe to poważna decyzja, nad którą warto się dokładnie pochylić. Nie można zapomnieć o ukrytych kosztach. Niektóre placówki są otwarte na klienta w przypadku określonych miesięcznych wpływów. Oferują wówczas darmowe prowadzenie konta. Także jest coraz więcej propozycji dla uczniów, studentów. Dzięki założeniu konta osobistego uczą się gospodarować pieniędzmi, a także wykonanie przelewu jest nieraz szybsze niż fizyczne przekazanie gotówki. Niezależnie od przyczyny, warto zainteresować się tematem bankowości. Do kont często można podpiąć konta oszczędnościowe, które zarabiają na nas dodatkową gotówkę.

Sprawdź ranking kont osobistych oraz firmowych.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *