Motoryzacja i transport

Lista ważnych rzeczy do samochodu dla każdego kierowcy

Każdy z nas czy to jeżdżąc codziennie po mieście czy wyjeżdżając w dłuższa trasę powinien mieć niezbędne dla każdego kierowcy przedmioty w swoim samochodzie. Niektóre jak ładowarki mogą przydać się codziennie. Inne jak żarówki przydadzą się rzadko ale są istotne aby mieć zawsze zapasowe w schowku. W razie przepalenia jednej z używanych w samochodzie w środku nocy posiadanie zapasowej może okazać się kluczowa dla naszej dalszej jazdy. Jadąc na urlop wraz z rodziną ważne jest nie tylko pamiętać aby wszystko zabrać dla domowników. Warto sprawdzić czy wszystko mamy do naszego samochodu. Poniżej przedstawiamy naszą listę rzeczy, które warto mięć w swoim samochodzie.

Produkty do ładowania urządzeń takich jak telefony, tablety czy kamerki samochodowe.

Jeśli autem podróżuje kilka osób to problemem może stać się możliwość ładowania urządzeń. Teraz każdy z nas posiada smartphone, tablet, a nawet aparat i kamerę w samochodzie. Wszystkie te sprzęty wymagają co jakiś czas naładowania. Dlatego w naszym samochodzie przyda się nie jedna ładowarka z kablem ładującym usb. Niezbędny może okazać się rozgałęźnik do zapalniczki pojazdu. Dzięki niemu stanie się możliwe ładowanie nawet kilu rzeczy naraz.

Bezpieczeństwo czyli aktualna gaśnica, trójkąt, apteczka i kamizelka odblaskowa

Praktycznie każdy kierowca wie, że w swoim aucie powinien je mieć. Jednak w rzeczywistości bywa z tym różnie. Jeszcze częściej gaśnica jest w bagażniku ale z nie aktualnym przeglądem, a nawet częściowo opróżniona. Należy pamiętać, że strzałka na wskaźniku gaśnicy powinna znajdować się w zielonym polu, a najlepiej w pozycji pionowej.

Koło zapasowe, klucz do odkręcania koła i pompka

Awaria opony w samochodzie. Zdarza nam się rzadko ale gdy jednak się przytrafi lepiej być przygotowanym na rozwiązanie tego problemu. W innym przypadku niezbędne może być wezwanie pomocy drogowej i odholowanie co wiąże się z dość dużym kosztem. Podstawą jest w naszym aucie sprawdzenie koła zapasowego. Do niego niezbędny będzie klucz do odkręcania koła. Jeśli nie chcemy się męczyć, a do najbliższej wulkanizacji nie jest tak daleko możemy użyć preparatu o nazwie koło zapasowe. Na rynku mamy dostępne takie produkty marek Holts, STP czy Atas. W momencie gdy ubytek powietrza z opony jest powolny, a miejsce wymiany i naprawy opony jest blisko może wystarczyć dopompowanie opony i przejechanie tego krótkiego odcinka. Wszystkie te sposoby w przypadku uszkodzenia opony na pewno będą dużo mniej kosztowne niż wezwanie pomocy drogowej do odholowania nas do najbliższego warsztatu. Dlatego warto przemyśleć zakup tych przedmiotów.

Linka holownicza

W razie popsucia naszego pojazdu jeśli mamy osobę, która może nas holować to linka bardzo się przyda. Jest to koszt tylko kilkudziesięciu złotych. Ważne jest aby pamiętać, że jeśli jest możliwe to nie ciągnąć aut z automatyczną skrzynią biegów lub napędem na cztery koła. Jeśli jest to już jedyne rozwiązanie powinno to się tyczyć tylko krótkich odcinków. Wręcz zabronione jest holowanie aut hybrydowych i z napędem elektrycznym.

Ścierki różnego rodzaju

Wielu z nas na pewno uzna je za mało potrzebną rzecz. Dzięki nim możemy łatwo utrzymywać porządek w naszym samochodzie. Pozwalają na szybkie usunięcie plam i rożnego rodzaju zabrudzeń. Nawet podczas postoju gdy czekamy na kogoś możemy też szybko poprawić wygląd naszego auta. Takie marki jak Moje Auto mają szeroki wybór ściereczek. Wśród nich są dedykowane do szyb, kokpitu, tapicerki czy nawet trudnych zabrudzeń. Wiele dostępnych na rynku ściereczek pozostawia w naszym samochodzie przyjemny zapach.

Bardzo istotne dla naszego samochodu płyny eksploatacyjne

Warto mieć w bagażniku płyny takie jak do spryskiwacza letni lub zimowy, płyn do układu chłodzącego i olej do silnika. Jeśli mamy mało miejsca w naszym bagażniku możemy zakupić opakowania o mniejszej pojemności. Płyn do spryskiwacza może być zapachowy i wpływający na mniejsze zużycie wycieraczek.

Narzędzia do auta i latarka

Wielu z nas nie widzi sensu trzymania takich narzędzi w samochodzie. Często słyszymy ja i tak nic nie potrafię naprawić. Jednak gdy już dojdzie do awarii to wtedy szukamy pomocy. Jeśli trafimy na dobra osobę, która będzie gotowa nam pomóc wówczas te narzędzia staną się niezbędne. W przypadku nocnej awarii latarka zawsze się przyda. W sklepach mamy obecnie dostępne małe latarki na które na pewno znajdzie się miejsce w naszym pojeździe.

Taśma naprawcza, opaski zaciskowe i skrobaczka

Nie są to rzeczy zawsze potrzebne. Taśma może nigdy się nie przyda. Tak samo trytytki czyli opaski zaciskowe. Skrobaczka potrzebna tylko w okresie zimowym. Koszt każdej z tych rzeczy to zaledwie kilka złotych i nie zajmują dużo miejsca. W razie jakieś małej stłuczki i chęci przymocowania na szybko elementu taśma naprawcza i opaski mogą się przydać. W sytuacji gdy przychodzi pierwszy mróz, a my nie mamy żadnej skrobaczki i zaczyna się kombinowanie jak szybko zeskrobać lód z szyby. Do tego właśnie spieszymy się do pracy. Warto wydać na nawet taką najmniejszą, która w tej awaryjnej sytuacji nam pomoże. Inna opcją w tym wypadku jest zakup odmrażacza do szyb Moje-Auto. Po spryskaniu zmrożonej szyby już po kilku sekundach widzimy efekt jego działania. Jak widać ilość przedmiotów, które mogą się przydać jest całkiem spora. Wszystkie możemy znaleźć w sklepie vipdystrybucja.pl

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *