Ślub, wesele, uroczystości

Ślub a wybór kamerzysty weselnego

W internecie znajdziemy niejeden poradnik weselny. Informacje zawarte w poradnikach na pewno są przydatne, jednak niektórzy twierdzą, że znajduje się w nich zbyt mało informacji o wyborze kamerzysty weselnego. O czym warto pamiętać w momencie, gdy będzie nas interesował profesjonalny kamerzysta na wesele? Czy powinniśmy na coś uważać, gdy będzie nas interesował naprawdę najlepszy operator mający w portfolio filmowanie wesel?

Pytania, które warto zadać kamerzyście

Nim zaczniemy rozmowę z kamerzystą, a tym bardziej w ogóle potwierdzimy jego wybór, warto zastanowić się nad tematami, które moglibyśmy i wręcz powinniśmy poruszyć podczas rozmowy. Jako, że jest to najważniejszy dzień w życiu Pary Młodej, to powinniśmy zadbać o każdy szczegół. Dlatego na spotkaniu warto zapytać o doświadczenie operatora kamery właśnie w tego typu zleceniach. Nie można zapomnieć o tym, aby sprawdzić jaki styl kamerowania i filmowania preferuje kamerzysta na wesele. Jak wiadomo niektórzy wolą nagrywać w statyczny sposób, a inni w nieco bardziej dynamiczny sposób. Jaki sposób kamerowania Wam bardziej odpowiada? Podczas rozmowy powinno paść pytanie również o strój operatora kamery i fotografa. Czasami impreza weselna kręci się wokół jakiegoś klimatu i w takim przypadku wszyscy zgromadzeni powinni w jakiś sposób się do tego dostosować. Fotograf oraz kamerzysta weselny powinni posiadać również zgodę na to, aby móc kręcić filmy i robić zdjęcia w miejscach sakralnych. To ważne dla Pary Młodej, ponieważ ta część uroczystości stanowi ważną część nie tylko filmu weselnego, ale przede wszystkim tego całego dnia. Pytań, które warto zadać kamerzyście weselnemu jest oczywiście znacznie więcej. Zaraz powiemy sobie nieco więcej o tematach związanych z reportażem ślubnym.

Pozostałe pytania, które warto zadać kamerzyście weselnemu

W praktyce filmowanie wesel to nie tylko poprawna obsługa kamery. To również mnóstwo zadań przed i po uroczystości weselnej. Jako, że nie mamy doświadczenia w tej kwestii, to z inicjatywą w tej sprawie powinna wyjść firma oferująca nagrywanie filmów z wesela. Wystarczy nadmienić, że firma zajmująca się kamerowaniem wesela musi także zadbać o obróbkę materiału weselnego. Niektóre Pary Młode chcą dodatkowego reportażu ślubnego, mają wymagania co do sesji narzeczeńskich, a także wymagają nowoczesnego trailera ślubnego. Nie można zapominać o tym, że nawet tani kamerzysta na wesele powinien zagwarantować galerię zdjęć online, którą mogliby zobaczyć goście zgromadzeni na imprezie weselnej.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *