Dywany jeszcze w latach ’90 były nieodłącznym elementem dekoracyjnym każdego polskiego domu. Wiele osób posiadało dywany nie tylko na podłogach, ale również wieszało je na ścianach. Choć dywan miał za zadanie sprawiać swego rodzaju izolację od zimnego podłoża, szybko stał się elementem wystroju wnętrz. W późniejszym czasie, dywany zostały wyparte przez wykładziny oraz panele, teraz powracają do łask. Wielu z nas pamięta je jako typowo pstrokate, ciężkie, zakrywające całą podłogę. Tym razem jest jednak inaczej. dywany powracają w bardzo ciekawych wzorach. Można zamawiać je z wybranym przez siebie wzorem, kolorem, fakturą i w określonej wielkości oraz kształcie. Można powiedzieć, że po chwili nieobecności, znów szturmem wdzierają się do naszych domów. Przede wszystkim spotkamy je w pokojach dziecięcych oraz łazienkach. Teraz jest dobry czas, na stworzenie dywanowego biznesu, bowiem można w szybkim czasie znaleźć niszę, jak również narzucić sporą marżę na produktach, tym bardziej wykonywanych ręcznie.
[h2] Niezbędne narzędzia [/h2]
Dla wielu stworzenie dywanu to nie lada wyzwanie. Jednak z pomocą przychodzi ręczna maszynka do flokowania, inaczej zwana po prostu maszynką do tkania dywanów. Jest to elektryczne urządzenie przypominające z wyglądu dziwnie wyglądający pistolet, który za pomocą włóczek różnego rodzaju, prawie sam tka dywan.
Do stworzenia dywanu wystarczy:
– maszynka do flokowania
– kilka motków wełny lub włóczki akrylowej
– podkład / kanwa
– marker
– stelaż
– klej zabezpieczający
[h3] Jak stworzyć dywan? [/h3]
W pierwszej kolejności musimy stworzyć ramę. Wystarczy w tym celu zbić razem kilka listewek w formie prostokąta i wbić w nie dużą ilość gwoździ, tak aby wychodziły na zewnątrz listewek. W kolejnym kroku, podkład nabijamy na gwoździe, mocno go naciągając. Na przygotowanym materiale, rysujemy wzór jaki chcemy stworzyć. Teraz wystarczy już tylko przygotować maszynkę do flokowania i zabrać się do pracy.
W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, czy dywan ma ma być bardzo puszysty, czy stworzony z pętelek, możemy potrzebować dodatkowo strzyżarki do dywanów, z pomocą której, przystrzyżemy równo całe włosie. Kiedy nasz dywan jest już skończony, zabezpieczamy dolną warstwę klejem, czekamy aż wyschnie i dywan jest gotowy. Możemy dodatkowo kupić lamówkę i zrobić mu brzeg, wystarczy lamówkę przykleić dookoła dywanu, za pomocą kleju na gorąco.
Ten sposób choć jeszcze mało znany, ma szansę na ogromne powodzenie. Coraz więcej ludzi ceni ręczną pracę i składa zamówienia na indywidualne projekty. To dobry pomysł na stworzenie pierwszego biznesu lub hobbystyczne zajęcie przynoszące zyski, które można wykonywać w zaciszu własnego domu.
W interesujący sposób napisane. Pojawi się coś jeszcze w tej tematyce na portalu?